Dlaczego śniadaniem jest najważniejszym posiłkiem dnia?

Nie bez powodu mówi się, że śniadanie jest najważniejszym posiłkiem dnia. Niestety jest to też najczęściej lekceważonym posiłkiem, co wpływa na nasz organizm przez cały dzień. Wpływa na pobudzenie ciała oraz umysłu, dostarcza mu energii.
Badania pokazały, że osoby, które nie rezygnują z pierwszego posiłku w ciągu dnia są mniej podatni na stres, depresję oraz posiadają większa odporność. To osoby, które są miłe dla świata, mają pozytywne nastawienie do ludzi. Śniadanie usprawnia prace mózgu, dlatego nie powinny o nim zapominać dzieci.
Co powinno zawierać dobre śniadanie?
Dobrze skonstruowane śniadanie powinno być bogate przede wszystkim w białka i węglowodany. Warto, by w niewielkiej ilości pojawiły się tez tłuszcze. Myśląc o składzie śniadania warto wziąć uwagę nasze indywidualne preferencje, wiek, stan zdrowia, rodzaj wykonywanej pracy, aktywność fizyczną a nawet nawyki żywieniowe. Unikajmy żywności przetworzonej.
Co jeść?
Idealnym źródłem złożonych cukrów jest musli. pieczywo razowe,niesłodzone płatki śniadaniowe itp. Białko i wapń to jaja, wędliny, ryba czy ser żółty w ograniczonych ilościach.
Zachęcamy, by nie zapominać o tym ważnym posiłku!

para jedząca śniadanie