Dlaczego powinieneś jeść 5 posiłków dziennie?

W dzisiejszych czasach nie jest łatwo zachować zdrową dietę. Stale gdzieś biegniemy, nie mamy czasu na jedzenie, cały dzień jesteśmy głodni, by na koniec nadrobić straty i pochłonąć ogromne ilości jedzenia. Niestety nie jest to dobre dla naszego ciała. Organizm szybko się zbuntuje – stracimy biuro rachunkowe Bytom zdrowie i przybędzie nam dodatkowych kilogramów. Dziś chcemy namówić Cię, byś pamiętał o 5 posiłkach dziennie.

Zdrowie i dobre samopoczucie
Spożywając regularnie 5 posiłków dziennie w równych odstępach zapewnimy sobie nie tylko uczucie sytości, ale także prawidłowe samopoczucie. Dzięki temu mamy prawidłowy poziom insuliny, brak gwałtownych skoków glukozy. To sprawia, że nie odkłada się zbędna tkanka tłuszczowa. Pamiętajmy, że posiłki powinny być niewielkie objętościowo i o zbilansowanym składzie. Przerwa pomiędzy jedzeniem powinna wynosić około 3-4 godziny (nie licząc przerwy nocnej) dzięki czemu nie grozi nam pojawienie się uczucia głodu.
Jakie posiłki
Śniadanie jest najważniejszym posiłkiem dnia i powinno zawierać około 25-30% codziennych kalorii. Drugie śniadanie zabija głód. Obiad to największa dawka kalorii. Pamiętajmy też o podwieczorku oraz kolacji, która powinna być spożywana najpóźniej 2-3 godziny przed snem.

warzywa z kurczakiem