Indyjski żeńszeń?

zdrowie i uroda w naturze

Żeńszeń indyjski równie często spotykany jest pod nazwą oryginalną brzmiącą ashwagandha. Jest to popularna roślina wykorzystywana jako stały element medycyny naturalnej. Ma ona leczyć, koić oraz poprawiać ogólną kondycję zdrowotną człowieka. Czym się ona charakteryzuje? Spójrz poniżej.
Żeńszeń indyjski jakiś czas temu określano także mianem witani ospałej. Jest to antidotum na rozmaite stany chorobowe zgodnie z medycyną ajurwedyjską. Pozwala zabezpieczać nasz organizm przed różnorodnymi dolegliwościami układu kostnego, w tym chorobami poważnymi w skutkach takimi jak artretyzm bądź nadwyrężenia stawów czy bóle kręgosłupa. Przynosi ulgę osobom cierpiącym na rozliczne schorzenia układu oddechowego. Uspokaja system oddychania, a przez to łagodzi negatywne symptomy gruźlicy czy alergii oraz astmy. Jest złotym środkiem na zapalenie oskrzeli oraz pozwala normować przebieg miesiączek, niwelując ich wszelkie zaburzenia. Poprawia jakość pracy wątroby i jest remedium dla osób zmagających się z bezsennością.
Ze względu na to, że poprawia i przyspiesza prace ludzkiego mózgu, żeńszeń indyjski jest uznawany w medycynie naturalnej za jeden z najlepszych energetyków, szybciej i mocniej działający niż guarana bądź kofeina.

 

pediatra osłuchuj dziecko stetoskopem