Czystek - na co warto go pić?

Cistus, czyli z łaciny czystek, to jedno z najpopularniejszych ziół, które jest pełne rozmaitych składników o wartościach zdrowotnych. Mimo, że opinie odnośnie tego w jakim zakresie roślina ta leczy są podzielone, warto poczytać niniejszy artykuł, w którym przedstawimy kilka faktów naukowych dotyczących cudownego działania herbatki z czystka.
Powszechnie wiadomo, że warto stosować czystek w celach wspomagania procesu naturalnego, zdrowego odchudzania. Jest to także rewelacyjny sposób na łagodzenie skutków boreliozy wywołanej przez kleszcze. Zdaniem niektórych specjalistów, zioło to świetnie sprawdza się nawet w profilaktyce chorób nowotworowych. Wszystkie te wspaniałe działania natomiast wynikają z wysokiej zawartości polifenoli. Badania wskazują jednoznacznie, że jest ich w czystku więcej niż w czerwonym winie uchodzącym za kopalnię przeciwutleniaczy.
Istnieje wiele rodzajów tej rośliny, z czego za najpopularniejszą uznaje się czystek szary ? Cistusincantus. Posiada on rozmaite właściwości antyoksydacyjne, a więc neutralizujące wolne rodniki. W ten sposób więc chroni przed rozwojem raka, blokuje także powstawanie stanów zapalnych w organizmie ludzkim, zwiększa energię i wzmacnia, działa ochronnie na naczynia krwionośne, prowadzi do utlenienia się tak zwanego złego cholesterolu LDL, nie dopuszcza do tworzenia się blaszek miażdżycowych. Jest doskonały dla poprawy układu odpornościowego, zwalcza bakterie, drobnoustroje, grzyby, uwalnia histaminę.

grupa biegających młodych ludzi